Araç Yağları ve Yağ Hizmetlerimiz Hakkında Her Şey

Motor yağının değiştirilmesi, aracınızın periyodik bakımının bir parçasıdır: motor yağını yılda en az bir kez değiştirmeyi unutmayınız. 

Euromaster Servis Noktalarında  ürünleri kullanılmaktadır.  


 
  Uzman Açıklaması

Motor yağı aracınızın motorunu yağlar, soğutur, temizler ve korur. Ancak zamanla, maruz kaldığı yüksek basınç ve ısı nedeniyle motor yağı bozulur ve özelliklerini kaybeder. Dolayısıyla, motorunuz giderek daha az korunur, performansı azalır, aşırı ısınma riski taşır ve daha çabuk yıpranır. 

 

Bozulmaya yol açan etkenler aşağıdaki gibidir: 

- Şehir içi kullanımlar
- Yüksek devirli sürüşler
- Yanma kalıntıları
- Nem 
- Toz…

 
Motor yağını değiştirmenin önemi: 
 
  Uzman Tavsiyesi

- Motor yağının değiştirilmesi, aracınızı en iyi şekilde korumak ve daha uzun ömür sağlamak için gereklidir. 
- Üreticilerin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan yağın türüne ve kat edilen kilometreye göre, aracınızın motor yağı yılda en az 1 kez değiştirilmelidir. 

 
  Uzman Hizmeti

EUROMASTER servis noktalarımızda, teknisyenlerimiz yağ seviyesini kontrol eder ve gerekirse aracınızın motor yağını değiştirirler.

 

 

EUROMASTER’da, aracınızın motor yağı değiştirme işlemi araç üreticilerin tavsiyelerine göre yapılır. Gerekli görüldüğü takdirde motor yağı filtresi, hava filtresi ve yakıt filtresi de değiştirilir. 
 
 
 


 

Copyright © 2015 Özgezer Otomotiv  |  www. ozgezerotomotiv.com  |  Tel. (0232) 633 63 62   Gsm. (0533) 748 68 47 | info@ozgezerotomotiv.com
 
Agora Bilişim İletişim Agora Bilişim