Run On Flat Lastikler Hakkında Her Şey

Günümüzde lastik patladıktan sonra bile, belli bir kilometreye kadar yola devam edebilen lastikler  mevcuttur. 

 
  Uzman Açıklaması

“RUN ON FLAT” lastikler, patladıktan sonra saatte 80 km hız ile 80 km gidebilecek şekilde tasarlanmıştır; böylece, yolculuğunuzu tamamlamanızı, daha güvenli bir bölgeye gitmenizi veya profesyonel bir tamirciye ulaşabilmenizi sağlarlar. Bu tür lastikler, sadece gösterge tablosunda basınç kaybı göstergeleri ve buna uygun süspansiyonu olan araçlara takılmak üzere tasarlanmıştır; bu nedenle, bu lastikler sadece fabrika çıkışında bu özelliklere sahip olan araçlara takılabilir.

 

Güçlendirilmiş lastik yanakları patlama durumunda lastiğin ezilmesini önler ve sürüş davranışlarında çok az farklılıkla yola devam edilmesini sağlar. Bu lastikler sayesinde, üreticiler aracın ağırlığını arttıran stepne lastiği ve aracı kaldırma malzemesini (kriko, kaldıraç) kullanmaz ve dolayısıyla yakıt tüketimini azaltabilirler. Bir diğer avantajı ise yedek lastiğin bulunmaması sayesinde hiç de az olmayan bir yer kazancı sağlanmasıdır. 

 


 
  Uzman Tavsiyesi

“Run on Flat” lastiğin bulunması, lastik hava basınçlarının aylık olarak kontrol edilmesi gerekliliğini ortadan kaldırmaz. Bu lastiklerin fiyatının klasik lastiklere göre, %15 ile %25 oranında daha yüksek olması, bu lastiklerde ekonomik bir sürüş ile tasarruf elde edilmesini haklı kılar. Orijinal jantlara, Run on Flat lastikler yerine klasik lastiklerin takılması her zaman mümkündür; fakat bu durumda aracınızda krikoyu, stepne lastik ve bijonları açmak ve sıkmak için gerekli aleti bulunudurmanız gerekir. 

 


 
  Uzman Hizmeti

Bu lastiklerin sökme - takması, EUROMASTER servislerinde bulunan özel bir servis ekipmanı ve uzmanlık gerektirir. Patlak lastiklerin onarılması, lastiğin iç kısmının incelenmesini ve özel bir mantar yamayla kurallarına uygun olarak tamirinin gerçekleştirilmesini gerektirir; farklı “Run on Flat” lastik üreticilerine ve farklı lastik markalarına göre tamir değişebilir: Sizinle ilgilenen EUROMASTER uzmanı, size uygun olan tavsiyeyi verecektir. 

 

 
 
 


 

Copyright © 2015 Özgezer Otomotiv  |  www. ozgezerotomotiv.com  |  Tel. (0232) 633 63 62   Gsm. (0533) 748 68 47 | info@ozgezerotomotiv.com
 
Agora Bilişim İletişim Agora Bilişim