Lastiklerde Rotasyonun Önemi

Güvenliğiniz için, EUROMASTER daha az kullanılmış lastikleri arkaya takmanızı tavsiye eder. 
 
  EUROMASTER'ın Tavsiyesi

Yeni lastikleri arkaya takınız: 


EUROMASTER yeni lastiklerinizi (veya daha az kullanımış) arkaya takmanızı tavsiye etmektedir; böylece yol tutuşunuz en iyi seviyede olur: 

- Virajda daha iyi yol tutuş
- Daha iyi fren  

 

Sürücü direksiyon ile aracın önünü kontrol eder ve arka lastiklerde aynı yöne gider. 
Eğer aracınızın 2 lastiğini değiştiriyorsanız, yeni lastikleri arkaya takınız.


Yılda 1 kez: lastiklerinizin daha performanslı kullanımı ve daha uzun ömürlü olmaları için rotasyon yapın!4 adet lastiğinizinde aşınma seviyesi eşit olduğunda (örneğin 4 yeni lastik aldığınızda), EUROMASTER yaklaşık 10.000kilometre de bir veya yılda bir kez lastiklerinize rotasyon yapmanızı tavsiye eder. Böylece, 4 lastiğiniz de bir yıl içinde eşit şekilde yıpranır ve daha uzun ömürlü olur.   

 


 


 
  Uzman Tavsiyesi

Rotasyon ön lastikleri arkaya, arka lastikleri ise öne takma işlemidir. Bu işlem gereklidir; çünkü lastikler eşit şekilde aşınmaz: ön lastikler her zaman arka lastiklerden daha hızlı aşınır. En “yeni lastiklerin” arkaya takılması kuralına rotasyonda da sağdık kalınır.Dönme yönünü korumak için, arka sağ lastik ön sağa ve arka sol lastik ön sola takılır. 

 


 
  Uzman Hizmeti

Aracınızın 2 lastiğini değiştirmeye karar verdiğinizde, EUROMASTER Uzmanları rotasyon işlemini gerçekleştirir: yeni lastikleri arkaya ve arka lastikleride öne takarlar. Böylece en “yeni lastikler arkaya” takılır kuralına uyulur ve güvenliğiniz artar. 

 

 
 
 


 

Copyright © 2015 Özgezer Otomotiv  |  www. ozgezerotomotiv.com  |  Tel. (0232) 633 63 62   Gsm. (0533) 748 68 47 | info@ozgezerotomotiv.com
 
Agora Bilişim İletişim Agora Bilişim